Що ми втратимо вступивши в Євро Союз

 

Що ми втратимо вступивши в Євро Союз
-         Зростання цін на електрику

У ЄС українських виробників електроенергії очікує неприємний сюрприз. Вони звикли приторговувати енергією (в тому числі і газом власного видобутку), експортуючи її до Європи за світовими цінами. Після набрання чинності Угоди з ЄС Україні буде заборонено експортувати газ і електроенергію за цінами,вище внутрішніх. Отже, щоб експортувати продукти енергетики, доведеться підвищувати ціни на електроенергію і газ для українського споживача.

 

-         Прощавай сало! 

Після приєднання до СОТ Україна була зобов'язана ввести з 2010 року заборону на продаж м'яса, сала, масла й молока, вироблених в домашніх господарствах. На це відведено п'ять років. А після підписання Угоди про ЗВТ з ЄС європейські комісари виметуть навіть з наших базарчиків не тільки сало й домашнє молоко, але й квашену капусту, соління, натуральне масло, телячу вирізку і навіть мед. Чому? Е*о європейська «Директива по загальному каталогу сортів сільськогосподарських видів рослин» суворо перераховує, що з того, що росте на наших чорноземах, можна у нас і продавати.

 

-         Відмова від стандартів 

Протягом 4-5 років Україна повинна буде запровадити більш 20 тис. європейських стандартів - від розташування лампочок, розеток, виду дорожніх знаків і «зебр» до різьби гайок і гвинтів. Ми зобов'язані відмовитися не тільки від національних стандартів, а й від стандартів СНД, а це означає, що жодне українське підприємство не зможе поставляти свою продукцію до Митного союзу, де зараз відроджуються радянські ГОСТи.

 

-         З ГМО 

В українських супермаркетах ви більше не знайдете продуктів зі звичним штампом «Без ГМО». Рекомендації Єврокомісії гарантують «співіснування генетично модифікованих зернових культур зі звичайним і натуральним сільським господарством». Коротше кажучи, жебракам можна їсти все, що не можна їсти багатим.

 

-         Загибель ВПК 

Підприємства «оборонки» - українського військово-промислового комплексу, - що живуть тільки за рахунок іноземних замовлень, після підписання Угоди цілком можуть втратити навіть внутрішнє держзамовлення для української армії. В тендерах на забезпечення силових структур буде обов'язковою участь фірм з ЄС, а про те, які там ресурси для лобіювання власних інтересів, відомо всьому світу.

 

-         Ринок секонд-хенду 

У 1990-і роки майбутнім членам ЄС справді надавалися кошти на структурні зміни економіки. Але сьогодні колись процвітаючий Євросоюз, за визнанням спікера Європарламенту Мартіна Шульца, вже рік як є банкрутом - не в змозі фінансувати свої власні програми. Навіщо ж тоді їм потрібна Україна? Ось одна з відповідей: для ношеного одягу та інших вживаних речей, що перебувають в межах українського митного коду 6309 00 00, Україна усуне мита на імпорт. До нас валом повезуть секонд-хенд, добиваючи українську легку промисловість.

 

-         Зупинка залізниці 

Ще одна невідкладна вимога до України - «Директива з розвитку залізниці«. Вона, зокрема, передбачає приватизацію «Укрзалізниці» і припинення її дотування з державного бюджету. Відразу зросте вартість квитків на поїзди.

Згодом вона зросте ще раз, щоб Україна могла виконати Директиву ЄС «Про сумісність залізничних систем в рамках Співтовариства». Нагадаємо, що ширина залізничної колії в Україні - 1520 мм, а в Європі - 1435 мм. Нам доведеться витратитися на перебудовування більше 30 тисяч кілометрів рейкових шляхів, а також - на заміну колісних пар для 139500 вагонів і 6100 тепловозів, електровозів, дизель-поїздів. Де брати гроші на заміну всього цього?


Удар по селу

В останні роки Україна експортувала до Європи 3 млн. тонн пшениці, а після підписання Угоди наша квота для країн ЄС зменшиться до 1 млн. З 300 тисяч тонн цукру, які Україна здатна продавати Євросоюзу, буде дозволено поставляти ЗО тисяч тонн - у 10 разів менше! Подібні обмеження передбачені для всіх видів сільгосппродукції. Крім того, по 24-х групах сільгосппродуктів Україна зобов'язується щорічно знижувати експортне мито на один відсоток аж до нуля, а це витіснить з українського ринку українські продукти. На зміну їм прийдуть продукти з-за кордону.

 

-         Єврокраса 

Складнощів українській промисловості додадуть і такі, здавалося б, невинні європейські підзаконні акти (котрі стануть законом на території України), як «Директива по структурі вимог дизайну відповідно з екологічними принципами регулювання енергії при використанні матеріалів».

Нічого не зрозуміли? Пояснюємо: якщо українська цегла виявиться невідповідною до європейських понять про дизайні, ми будемо будувати тільки з імпортної цегли, яка коштує дорожче.

 

Точка зору: Євроінтеграцією Україна доб'ється тільки введення візового режиму з боку Росії, не отримавши безвізового режиму з ЄС. 


Експерти вважають: Відмова України від економічної кооперації з Митним союзом Росії, Білорусії та Казахстану призведе до її деінструалізації.

 
Создан 31 авг 2013Коминформ Коминформ Петр Симоненко Коминформ Коминформ  посещений